از ابتدا مشخص بود آقای رئیسی رئیس‌جمهور است، پس چرا انتخابات برگزار کردید؟
خبرگزاری دانشجو/ به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف مناظره علی خضریان نماینده تهران در مجلس و مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس به مناسبت 16 آذر برگزار شد.
۱۴ آذر ۱۴۰۱ توسط
دفتر ارتباطات مردمی دکتر پزشکیان

خبرگزاری دانشجو/ به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف مناظره علی خضریان نماینده تهران در مجلس و مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس به مناسبت 16 آذر برگزار شد.

*اغتشاشات اخیر از قبل برنامه ریزی شده بود

 
 خضریان در این مناظره با اشاره به حوادث اخیر گفت: آنچه در کف خیابان اتفاق افتد صرفا مربوط فوت یک شخص نبود و تدارکات آن از قبل برنامه ریزی شده بود.
وی با اشاره به آمار جان باختگان حوادث اخیر که از سوی شورای امنیت کشور اعلام شد، افزود: بیشترین جان باختگان اغتشاشات از نیروهای امنیتی هستند.

پزشکیان: اگر امنیت جامعه ما بهم بخورد هیچ یک از ماها نفع نمی بریم

مسعود پزشکیان در ادامه گفت: چه اتفاقی می افتاد اگر 4 نفری که درگیر ماجرای فوت مهسا ایمنی بودند عزل می شدند؟ ما اگر در ماجرای فوت مهسا امینی شفاف سازی می کردیم خیلی از توطئه های امروز اتفاق نمی افتاد.
وی تاکید کرد: در هیچ یک از اعتراض ها، نیروهای انتظامی و پلیس را نمی‌کشند ولی در جامعه ما این کار را انجام شد و این غلط است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر امنیت جامعه ما بهم بخورد هیچ یک از ماها نفع نمی بریم.
وی در بخشی از مراسم گفت: من استاد تمام دانشگاه هستم ولی کل پولم هزار دلار نیست، کدام استاد و دانشجو با این پول ها در کشور می ماند؟ به پرستار در خارج 5 هزار دلار پول می دهند با این وضعیت چقدر نیرو در داخل می ماند؟

* خضریان: آقای پزشکیان چرا دوباره نماینده مجلس شدید؟

خضریان در ادامه خطاب به پزشکیان گفت: شما می گویید وقتی هیات رئیسه مجلس بودم هیچ کاره بودم پس چرا دوباره نماینده مجلس شدید؟ آقای پزشکیان! از قدرت کنار بروید بعد بگویید من به این دلیل نمی‌توانستم در مجلس کاری بکنم.
وی افزود: شما که در هیات دولت بودید یا در مجلس بودید قانون انتخابات مجلس را اصلاح می کردید تا نمایندگان همه تفکرات به مجلس راه پیدا کنند، چرا این کار را نکردید؟
خضریان گفت: مگر ما کارگرهایمان را با دلار تنظیم کردیم که پرستار و استاد را با دلار تنظیم کنیم؟ وضعیت و شرایط همه مثل هم است.

* اگر سپاه نبود این مملکت تجزیه شده و کارمان تمام شده بود

پزشکیان در بخش دیگری گفت: من بازم لباس سپاه می‌پوشم؛ سپاه اگر نبود این مملکت تجزیه شده و کارمان تمام شده بود.
وی ادامه داد: ما قانونی وضع کردیم که هیچ پزشکی نمی تواند در دو جا کار کنند ولی آن را اجرا نکردند. زمانی که من وزیر بودم مرده مردم را تحویل نمی دادند.
پزشکیان با بیان اینکه غیر از اصلاح، هیچ راهی برای مملکت وجود ندارد، گفت: ما مقصر هستیم، نتوانستیم بنشینیم و با شما دانشجویان حرف بزنیم. دعوا کردن راه حل مشکلات نیست. باید فضا را برای گفتگو باز کرد
وی گفت: هر کسی را که دولت به عنوان وزیر معرفی می کند به او رای می دهم، قدرت دست شماست کار بکنید.

دفتر ارتباطات مردمی دکتر پزشکیان ۱۴ آذر ۱۴۰۱
به اشتراک گذاری این پست
برچسب ها
بایگانی