برای کمک به مشارک پُرشور وارد عرصه انتخابات شدم
۱۲ خرداد ۱۴۰۳ توسط
حمیده بردباری

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اینکه بتوانم به مشارکت پرشور کمک کنم، وارد عرصه انتخابات شدم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر پزشکیان  به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی برای حضور در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

 مسعود پزشکیان، در جمع خبرنگاران گفت: برای اینکه بتوانم به شکل گیری مشارکت پرشور در انتخابات کمک کنم، وارد عرصه انتخابات شدم. 

داوطلب انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اضافه کرد: مشکل ما این است که آنچه سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری و قانون برنامه است را کنار می‌گذاریم.

وی با تاکید بر اینکه باید در داخل کشور وحدت و انسجام بین تمام گروه ها وجناح ها ایجاد شود، اظهار داشت: باید بپذیریم کسانی که در این مملکت زندگی‌ می‌کنند براساس توان، مهارت، تجربه و علمی که دارند باید جایگاه ها را به دست بگیرند نه براساس حزب وگروه وجناح. باید به دنبال کسانی برویم‌که علم ومهارت وتجربه دارند. 

پزشکیان اظهار داشت: موظف هستیم سیاست های کلی را عملیاتی کنیم، کسی که قدرت را به دست می‌گیرد و پاسخگو نیست برخلاف سیاست ها عمل می‌کند.باید در داخل کشور وحدت و انسجام بین تمام گروه ها وجناح ها براساس تقوا ایجاد شود. تقوا یعنی حرکت بدون خطا در اقتصاد، در صنعت کشاورزی، فرهنگ. برای حل مشکلات کشور باید به عالمان و دانشمندان و انسان های توانمند متکی شویم.باید وحدت و انسجام داشته باشیم و با هم در مسیر اهداف و سیاست ها قدم برداریم.

داوطلب انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری افزود: با عرض تسلیت در پی سانحه سقوط بالگرد که به شهادت رئیس جمهور و همراهانشان ایجاد شد، برای اینکه بتوانیم به مشارکت پرشور در انتخابات کنیم، وارد صحنه رقابت شدم.کاری که باید ما و مجریان کشور انجام دهیم، ارائه حرف های جدید یا راه حل های جدید نیست بلکه مشکل ما این است که آنچه سیاست های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب و قانون برنامه است، را کنار می گذاریم و بعد از خودمان حرف های تازه درمی آوریم.

پزشکیان با بیان اینکه قرار بوده ایران کشوری توسعه یافته شده و جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری با هویت اسلامی انقلابی باشد، اظهار داشت: عناوینی که از سیاست های کلی نظام باید پیگیری می شد؛ برخورداری از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تأمین اجتماعی، فرصت های برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده و به دور از فقر و تبعیض و ایجاد محیط زیست مطلوب.می توانستیم در منطقه جایگاه برتر را داشته باشیم؛ باید کاری می کردیم تا مردم از سلامت کامل برخوردار بودند، باید روندی را طی می کردیم که آموزش بر اساس عدالت بود؛ اما نکردیم.

داوطلب انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایجاد امکانات عادلانه و فرصت های برابر و رفع تبعیض ناروا در مناطق مختلف کشور: آیا الآن مناطق مختلف کشور از نظر عدالت، دسترسی و امکانات برابرند؟ آیا مدیران ما بر اساس این برابری اقدام کرده اند؟ قانون برنامه باید اجرا می شد؛ روندی که هست باید عمل می شد؛ ارتباط منطقی با دنیا باید برقرار می کردیم؛ چرا نشده؟


به اشتراک گذاری این پست
برچسب ها
بایگانی