توضیحات پزشکیان درباره انتشار صوت "دختر خوشگل" در صحن مجلس!
نایب رئیس اول مجلس درباره صوت پخش شده با عنوان "دختر خوشگل" را در مجلس تشریح کرد.
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ توسط
دفتر ارتباطات مردمی دکتر پزشکیان

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در صحن علنی امروز (یکشنبه 2 اردیبهشت ماه) طی تذکری شفاهی گفت: هیئت رئیسه مجلس باید نسبت به حفظ شأن نمایندگان و مجلس اهتمام بیشتری داشته باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس تأکید کرد: چرا برخی شأن مجلس را زیرپا می‌گذارند. مسائل علمی و فقهی در مجلس را که مطرح می‌شود به گونه‌ای دیگر منعکس می‌کنند.

کواکبیان تصریح کرد: هیئت رئیسه مجلس باید دقت بیشتری در این موارد داشته باشند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی اداره ساعاتی از جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر کواکبیان گفت: بحثی در فضای مجازی پیچیده که صدای فردی در هنگام تذکر آقای محبی‌نیا در مجلس منتشر شده که تنها تکه‌ای از آن از فضای مجازی پخش شده است.

وی تأکید کرد: این اقدام در حقیقت شیطنتی بود که فضای مجازی همیشه درست می‌کند، متأسفانه با این شیطنت‌ها با آبروی انسان‌ها بازی می‌کنند.

پزشکیان ادامه داد: آقای سلیمی در آن روز درباره معاهده پالرمو و لغتی را که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته بود را مطرح و نسبت به معاهده پالرمو اعتراض کرد که بنده در این رابطه اعلام کردم شورای نگهبان نباید در این مورد دخالت کند.

نایب رئیس اول مجلس بیان کرد: همچنین بعد از اظهارات بنده سلیمی نماینده محلات نزد من آمد و شروع به شرح دادن موضوع کرد که بنده خواستم این موضوع را تمام کنم که این نماینده گفت: این روندی که وجود دارد در حقیقت گندم‌نمایی کردن و جو فروشی است.

وی افزود: سلیمی همچنین اعلام کرد که این موضوع همانند چیزی است که مثلا در یک خواستگاری یک دختر خوشگل را به ما نشان داده، اما دختری زشت را به صیغه تو درآورند که متأسفانه رسانه‌ها آن تیکه مربوط به دختر خوشگل را درآورده و چنین فضای زشتی را در رسانه‌ها ایجاد کردند.

پزشکیان گفت: این بی‌اخلاقی‌ها و کارهای زشتی که برخی در فضای مجازی پخش می‌کنند جز از بین بردن حیثیت و آبروی انسان‌ها فایده‌ای ندارد، بهتر است مقداری به شخصیت و جامعه خود احترام گذاشته و زشت‌نمایی نکنیم.

نایب رئیس اول مجلس تأکید کرد: این موضوعی که بین من و آقای سلیمی مطرح شد تنها بحثی علمی و تخصصی بود که در همه مجالس این مباحث وجود دارد.

وی خطاب به رسانه‌ها اظهار کرد: از رسانه‌ها درخواست داریم که روند کار را مراعات کرده و اول و آخر همه ماجرا را به انتشار بگذارند، نه آنکه تنها قسمتی از ماجرا در رسانه‌ها پخش شده و بقیه را نگویند.


به اشتراک گذاری این پست
برچسب ها
بایگانی