ضرورت قانونگذاری صحیح برای ایجاد صلح و ثبات در جهان
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین همایش بین المللی پارلمانتاریسم در مسکو در خصوص مهمترین مشکلات و راهکار‌های کنونی بین المللی سخنرانی کرد.
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ توسط
دفتر ارتباطات مردمی دکتر پزشکیان

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان که به منظور شرکت در دومین همایش بین المللی پارلمانتاریسم به مسکو سفر کرده است روز سه شنبه ۱۱ تیرماه در جلسه عمومی این همایش در خصوص مهمترین مشکلات و راهکار‌های کنونی بین المللی سخنرانی کرد.

وی با اشاره به ضرورت تعامل و گفتگو برای قانونگذاری صحیح برای دستیابی به صلح، ثبات و امنیت به تهدیدات و فرصت‌های دنیای دیجیتال اشاره کرد و بر ضرورت حفظ منابع طبیعی و توجه به ظرفیت‌های جوانان و مبارزه با فقر و بی عدالتی تاکید کرد.

پزشکیان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مذاکرات طولانی صورت گرفته در خصوص برجام، اقدامات خلاف عرف و قوانین بین المللی امیکا پس از خروج از برجام را خاطر نشان نمود و اظهارداشت امریکا با خروج از این توافق بین المللی سیاست فشار حداکثری بر علیه ایران را اتخاذ کرد و کشور‌های دیگر را تهدید به عدم رابطه اقتصادی با ایران نمود.

نایب رئیس مجلس کشورمان همچنین با اشاره به سیاست‌های غلط برخی کشور‌های همسایه برای همراهی با امریکا به اظهارات هیات امارات در مورد جزایر ایرانی واقع در خلیج فارس اشاره کرد و هر گونه ادعای خلاف، غیر واقعی، غیر قانونی و فاقد ارزش سیاسی و جغرافیایی در این زمینه را محکوم و رد کرد و خواستار برقراری امنیت و ثبات از طریق همکاری منطقه‌ای شد.


به اشتراک گذاری این پست
برچسب ها
بایگانی