فوق تخصص جراحی قلب، نایب رئیس مجلس و نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی

جستجو و فیلتر اخبار

تاریخ شروع انتشار

-

جدیدترین اخبار و رویدادها

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

آمار بازدید

امروز819
دیروز936
این هفته5532
این ماه5532
کل بازدیدها1673654

افراد آنلاین

6
آنلاین

شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 20:26

عدم حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تبریز قابل توجیه نیست/ چون با کتاب بیگانه‌ایم بزرگ نشده‌ایم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عدم حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در نمایشگاه کتاب تبریز، گفت: هیچ جلسه و برنامه ای برای عدم حضور ایشان قابل قبول نیست چون چیزی مهتر از اشاعه فرهنگ کتابخوانی نداریم.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر پزشکیان به نقل از ترجمان صبح، مسعود پزشکیان در افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و ششمین دوره نمایشگاه نشر دیجیتال با اشاره به هدف الهی از خلقت انسان، گفت: وقتی فرشتگان به درگاه الهی از خلقت انسان اعتراض کردند، خداوند فرمود آنچه من می‌دانم شما نمی دانید.

پزشکیان ادامه داد: وقتی خداوند رب العامین پس از تربیت انسان خطاب به فرشتگان گفتند، کدام یک از شما توانایی صحبت کردن همچون انسان را دارید، در این لحظه فرشتگان الهی به خلقت الهی سجده کردند.

وی با اشاره به اینکه علم انسان فرشتگان را مجبور به سجده کرد، گفت: علم کل هستی را در مقابل انسان کوچک می‌کند و حیات انسان به علم و حیات علم به عمل و حیات عمل به اخلاص است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: کتاب و تجربه دست ما مسلمان است، دنیا از یک هکتار زمین ۱۰۰ تن محصول کشت می‌کنند و ما در همان زمین یک تن هم نمی‌توانیم کشت کنیم.

پزشکیان یاآور شد: هدف از نزول کتاب بر انسان، بزرگ‌ کردن‌ انسان است ولی چون با کتاب بیگانه ایم بزرگ نشده ایم.

وی ادامه داد: مشکل ما این است که آنگونه که باید در سازندگی، خلاقیت و خواندن خوب عمل نکرده ایم و مقصر کسانی اند که جلو دارند و ما مقصریم چون با علم مشکلات را حل نکرده ایم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علم و فهمیدن هر دو بحثی جداگانه هستند.

پزشکیان در ادامه افزود: علم، دانایی، درک و شعور، فرق انسان با حیوانات است و برای برداشت بهترین ها باید بهترین کتاب ها را در کشور نشر دهیم.

وی با بیان اینکه باید کتابی بخوانیم که با مسئولیت و وظیفه مان در یک سو است، گفت: هر کتابی را نیاز به خواندن نداریم، و باید در یک موضوع ثابت و همسو با مسئولیت و تخصص مطالعه شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در افتتاحیه نمایشنگاه بین المللی کتاب تبریز، گفت: گلایه داریم چه چیزی مهم تر از کتابخوانی در کشور است که وزیر حضور پیدا نکرده اند.

وی افزود: افتحار ما آشنایی مردم با کتاب است، کدام جلسه مهم تر از حضور در افتتاحیه نمایشگاهی به این بزرگی است که برای آینده فرهنگی بهتر تلاش می‌کند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.